Sağlık personeline üst öğrenim sayılan bölümler
Sağlık Bakanlığı'ndan Torba Yasa Genelgesi
Hastanelere Sağlık Bakım Hizmetleri Birimi Kurulacak
112 Sağlık Personeli Mağdur Edilmemeli
Bu haber 23 Ekim 2013, Çarşamba 10:46 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

7911 Sağlık Personel Alımı Gerçeği Yansıtmıyor

7911 Sağlık Personel Alımı Gerçeği Yansıtmıyor
Kasım ayı içerisinde KPSS 2013/2 ile Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlara kadrolu sağlık personel alımı yapılacaktır.Ama alınacak personel branş bazında ve toplamdaki sayı bu değildir.Çünkü konuyla ilgili ne Bakanlıktan ne ÖSYM'den nede DPB'den açıklama gelmemiştir.
Kamu kurum ve kuruluşlarına kadrolu memur alımları 1. yerleştirme 24 Haziran-3 Temmuz 2013 tarihleri arasında yapılmıştı. Bu alımda kamu kurum ve kuruluşlarına tahsis edilen 18 bin kadronun  6627 si sağlık personeli idi.

 

Devlet Personel Başkanlığı sitesinde yer alan takvime göre, kamu kurumlarının 2013/2 yerleştirmesinde kullanılmak üzere kadro bildirim tarihi 12 Ağustos-4 Ekim olarak yer alıyor.

 

Kamu kurum ve kuruluşlara 2. yerleştirme KPSS 2. Yerleştirme (2013/2 KPSS) 18 Kasım – 27 Kasım 2013 tarihleri arasında yapılacaktır.

 

Buna göre “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde bu Yönetmelikte (B) Grubu olarak adlandırılan kadro ve pozisyonların kamu kurum ve kuruluşlarınca Devlet Personel Başkanlığı”na bildirilmesini müteakip, bu kadro ve pozisyonlar Nitelik Kod Kılavuzu ve mer-i mevzuat açısından incelenerek ilan edilmek üzere ÖSYM Başkanlığına gönderilmekte ve bu Başkanlıkça da KPSS Tercih kılavuzlarıyla kadro ve pozisyonlar ilan edilmektedir.

 

DPB’den aldığımız bilgiye göre bu yıl içerisinde KPSS 2013/2 ile tüm Bakanlıklara ve Üniversitelere kadrolu memur alımı yapılacak. Ancak alımı yapılacak personelden kaçının Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlara sağlık personel alımı olacağının şu aşamada gizlilik ilkelerine göre verilemeyeceği ifade edilmektedir. Önümüzdeki günlerde açıklama yapılacak.

 

 

Kamu kurum ve kuruluşlara KPSS 2013/2 ile 18 Kasım – 27 Kasım 2013 tarihleri arasında genel memur alımı ile kadrolu sağlık personeli alımı yapılacağı doğrudur. Ancak bazı internet sitelerinde Kasım ayı içerisinde 7911 sağlık personeli alınacağı haberleri gerçekle bağdaşmamaktadır. Yani Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlara KPSS 2013/2 ile alım yapılacak personel sayısı henüz belli değildir.Zaten internet sitelerinde verilen sayılar üzerinde oynanmış ve branş bazında verilen sayılarla toplam sayılar uyuşmamaktadır.

 

 

Okuyucularını yanıltıcı haberlerle umut tacirliğine soyunan siteleri esefle kınıyor, bu tarz haberlerin basın ahlak ilkerine uymadığının altını çizmek isteriz.

 

Ayrıca 2013 yılı için 2. bir sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılmayacaktır.

Yazdır Paylaş

Bu haberin tüm hakları Parlar Ldt.Şti'ye aittir''www.saglikpersonelininsesi.com''biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

Diğer Haberler

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-mail adresinizi giriniz:

İl ve Halk Sağlığı Müdürlükleri Birleşmeli mi?
EVET
HAYIR
KESİNLİKLE BİRLEŞMELİ
FİKRİM YOK

Yandex.Metrica