7911 Sağlık Personel Alımı Gerçeği Yansıtmıyor

Bu haber SaglikPersonelininSesi.Com tarafından 23 Ekim 2013, Çarşamba 10:46:42 eklenmiş ve 43717 defa okunmuştur.
Kasım ayı içerisinde KPSS 2013/2 ile Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlara kadrolu sağlık personel alımı yapılacaktır.Ama alınacak personel branş bazında ve toplamdaki sayı bu değildir.Çünkü konuyla ilgili ne Bakanlıktan ne ÖSYM'den nede DPB'den açıklama gelmemiştir.


Bekar Kamu Çalışanlarına Müjde!

Kamu kurum ve kuruluşlarına kadrolu memur alımları 1. yerleştirme 24 Haziran-3 Temmuz 2013 tarihleri arasında yapılmıştı. Bu alımda kamu kurum ve kuruluşlarına tahsis edilen 18 bin kadronun  6627 si sağlık personeli idi.

 

Devlet Personel Başkanlığı sitesinde yer alan takvime göre, kamu kurumlarının 2013/2 yerleştirmesinde kullanılmak üzere kadro bildirim tarihi 12 Ağustos-4 Ekim olarak yer alıyor.

 

Kamu kurum ve kuruluşlara 2. yerleştirme KPSS 2. Yerleştirme (2013/2 KPSS) 18 Kasım – 27 Kasım 2013 tarihleri arasında yapılacaktır.

 

Buna göre “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde bu Yönetmelikte (B) Grubu olarak adlandırılan kadro ve pozisyonların kamu kurum ve kuruluşlarınca Devlet Personel Başkanlığı”na bildirilmesini müteakip, bu kadro ve pozisyonlar Nitelik Kod Kılavuzu ve mer-i mevzuat açısından incelenerek ilan edilmek üzere ÖSYM Başkanlığına gönderilmekte ve bu Başkanlıkça da KPSS Tercih kılavuzlarıyla kadro ve pozisyonlar ilan edilmektedir.

 

DPB’den aldığımız bilgiye göre bu yıl içerisinde KPSS 2013/2 ile tüm Bakanlıklara ve Üniversitelere kadrolu memur alımı yapılacak. Ancak alımı yapılacak personelden kaçının Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlara sağlık personel alımı olacağının şu aşamada gizlilik ilkelerine göre verilemeyeceği ifade edilmektedir. Önümüzdeki günlerde açıklama yapılacak.

 

 

Kamu kurum ve kuruluşlara KPSS 2013/2 ile 18 Kasım – 27 Kasım 2013 tarihleri arasında genel memur alımı ile kadrolu sağlık personeli alımı yapılacağı doğrudur. Ancak bazı internet sitelerinde Kasım ayı içerisinde 7911 sağlık personeli alınacağı haberleri gerçekle bağdaşmamaktadır. Yani Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlara KPSS 2013/2 ile alım yapılacak personel sayısı henüz belli değildir.Zaten internet sitelerinde verilen sayılar üzerinde oynanmış ve branş bazında verilen sayılarla toplam sayılar uyuşmamaktadır.

 

 

Okuyucularını yanıltıcı haberlerle umut tacirliğine soyunan siteleri esefle kınıyor, bu tarz haberlerin basın ahlak ilkerine uymadığının altını çizmek isteriz.

 

Ayrıca 2013 yılı için 2. bir sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılmayacaktır.

ETİKETLER : Sağlık personeli sağlık çalışanları sağlıkçı sağlık personel personel sağlık sağlık personeli alımı sağlık bakanı mehmet müezzinoğlu 4/b
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Personel Sağlık haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
- -
İl ve Halk Sağlığı Müdürlükleri Birleşmeli mi?
EVET
HAYIR
KESİNLİKLE BİRLEŞMELİ
FİKRİM YOK
Personel Sağlık Haber | PersonelSaglik | Sağlık Personelinin Sesi Haber Platformu
© Copyright 2009 - 2014 Personel Sağlık Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen ya da tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayınlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.
PERSONEL
Türk Sağlık-sen
Sağlık Personeli
Personel Sağlık
SAĞLIK
THSK
TKHK
Sağlık-sen
SİYASET
Memurlar
Sağlık Bakanlığı
Mehmet Müezzinoğlu
KURUMSAL
Reklam
Kadromuz
Haber Gönder
LİNKLER
My Memur.Com
Memurdan Al Sat
Personel Sağlık TR
Yandex.Metrica