Tıbbi Laboratuvar Teknikerleri Şokta

Bu haber SaglikPersonelininSesi.Com tarafından 22 Kasım 2013, Cuma 09:06:43 eklenmiş ve 45430 defa okunmuştur.
Tıbbi laboratuvar yönetmeliğine göre tıbbi laboratuvarlarda tıbbi laboratuvar teknikeri ve teknisyeni dışında kimse çalışamaz yazıyor.


Bekar Kamu Çalışanlarına Müjde!

2013 KPSS Kılavuzunda Tıbbi laboratuvar kadrolarına Kamu Hastaneleri Kurumu Laborant VETERİNER sağlık kadrolarını da eklemişlerdir. Fakat 09.10.2013 tarihinde 28790 nolu resmi gazetede yayımlanan Tıbbi laboratuvar yönetmeliğine göre tıbbi laboratuvarlarda tıbbi laboratuvar teknikeri ve teknisyeni dışında kimse çalışamaz yazıyor. Bir çok özel hastane laborant veteriner sağlık ve biyoloji mezunlarını yönetmeliğe göre işten çıkarmıştır. Özel hastanelerde yeni yönetmeliğe göre çalışma hakları olmadığı halde devlette nasıl kadro veriliyor?

 

 

Laborant veteriner sağlık bölümünün hemen hemen tüm dersleri veteriner-lik ibaresi ile başlar. Onlarda Sağlık Teknikeri evet ama yönetmeliğe göre insan sağlığıyla ilgili hastanelerde laborant olarak çalışamazlar. Zaten veteriner teknikeri olarak çalışma alanları yok devlet hastanelerinde. Sadece Hayvan hastanelerinde laborantlık yapabilecek düzeyde eğitim almaktadırlar (laboratuar olarak söylüyorum). Nitelik kodlarındaki hata düzelmezse hem tıbbi laboratuvar mezunları mağdur olacak hem halkımız hayvan laborantlarına emanet edilmiş olacaktır. İlgili mercilerin nitelik kodlarındaki hatayı tercih süresi içerisinde düzeltmelerini bekliyoruz.

 

Tıbbi Laboratuvar Teknikeri- Sümeyye Çoban-Medya sağlık

ETİKETLER : Tıbbi Laboratuvar
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Meslek Örgütleri haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
- -
İl ve Halk Sağlığı Müdürlükleri Birleşmeli mi?
EVET
HAYIR
KESİNLİKLE BİRLEŞMELİ
FİKRİM YOK
Personel Sağlık Haber | PersonelSaglik | Sağlık Personelinin Sesi Haber Platformu
© Copyright 2009 - 2014 Personel Sağlık Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen ya da tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayınlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.
PERSONEL
Türk Sağlık-sen
Sağlık Personeli
Personel Sağlık
SAĞLIK
THSK
TKHK
Sağlık-sen
SİYASET
Memurlar
Sağlık Bakanlığı
Mehmet Müezzinoğlu
KURUMSAL
Reklam
Kadromuz
Haber Gönder
LİNKLER
My Memur.Com
Memurdan Al Sat
Personel Sağlık TR
Yandex.Metrica