Lisans Tamamlamaya Mahkeme Kararı

Bu haber SaglikPersonelininSesi.Com tarafından 02 Aralık 2013, Pazartesi 09:46:17 eklenmiş ve 42099 defa okunmuştur.
Lisans tamamlamadan yararlanmak için Erzurum Atatürk Üniversitesine yaptığı başvurunun reddine mahkeme dur dedi.


Bekar Kamu Çalışanlarına Müjde!

Sağlık Teknikerliği bölümünden mezun bir üyemizin Lisans tamamlamadan yararlanmak için Erzurum Atatürk Üniversitesine yaptığı başvurunun reddedilmesi üzerine Türk Sağlık-Sen tarafından dava açılmıştı.

 

 

Davayı görüşen Erzurum 1. İdare Mahkemesi verdiği kararda sağlık teknikerinin 2001 yılında mezun olduğu Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sağlık Programları bölümü Sağlık Teknikerliği Ön lisans programının adının YÖK kararı ile Sağlık memurluğu olarak değiştirildiği belirtildi. Her iki programda okutulan tüm derslerin ve bu derslere ait kredi miktarlarının aynı olduğuna vurgu yapıldı.

 

 

Kararda bu nedenle YÖK kararı ile Sağlık memurluğu programı olarak adını değiştiren program ile isim değişikliğinden önce okutulan sağlık teknikerliği bölümünün aynı programlar olduğu belirtilerek sağlık teknikerinin sağlık memurluğu bölümü mezunu olarak hemşirelik lisans tamamlama programından faydalandırılması gerektiğine hükmedildi. Erzurum Atatürk Üniversitesinin sağlık teknikerinin lisans tamamlama hakkından yararlanmak için yaptığı başvuruyu reddetme işlemini iptal etti.

 

 

Kararla ilgili bir değerlendirme yapan Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci tüm sağlık çalışanlarına lisans tamamlama verilmesini istediklerini kaydetti. Bu konuda çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Kahveci "Lisans tamamlama hakkının tüm sağlık çalışanlarının kapsaması için mücadelemizi sürdürüyoruz. Lisans tamamlamayı hak etmesine rağmen bu talepleri kabul edilmeyen çalışanları da hukuk yoluyla lisans tamamlamayı kazandırıyoruz" dedi.

ETİKETLER : lisans tamamlama radyoloji röntgen laboratuvar sağlık personeli personel sağlık Atatürk Üniversitesi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Sendikalar haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
- -
İl ve Halk Sağlığı Müdürlükleri Birleşmeli mi?
EVET
HAYIR
KESİNLİKLE BİRLEŞMELİ
FİKRİM YOK
Personel Sağlık Haber | PersonelSaglik | Sağlık Personelinin Sesi Haber Platformu
© Copyright 2009 - 2014 Personel Sağlık Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen ya da tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayınlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.
PERSONEL
Türk Sağlık-sen
Sağlık Personeli
Personel Sağlık
SAĞLIK
THSK
TKHK
Sağlık-sen
SİYASET
Memurlar
Sağlık Bakanlığı
Mehmet Müezzinoğlu
KURUMSAL
Reklam
Kadromuz
Haber Gönder
LİNKLER
My Memur.Com
Memurdan Al Sat
Personel Sağlık TR
Yandex.Metrica