Sağlık personeline üst öğrenim sayılan bölümler
Sağlık Bakanlığı'ndan Torba Yasa Genelgesi
Hastanelere Sağlık Bakım Hizmetleri Birimi Kurulacak
112 Sağlık Personeli Mağdur Edilmemeli
Bu haber 02 Aralık 2013, Pazartesi 09:46 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Lisans Tamamlamaya Mahkeme Kararı

Lisans Tamamlamaya Mahkeme Kararı
Lisans tamamlamadan yararlanmak için Erzurum Atatürk Üniversitesine yaptığı başvurunun reddine mahkeme dur dedi.
Sağlık Teknikerliği bölümünden mezun bir üyemizin Lisans tamamlamadan yararlanmak için Erzurum Atatürk Üniversitesine yaptığı başvurunun reddedilmesi üzerine Türk Sağlık-Sen tarafından dava açılmıştı.

 

 

Davayı görüşen Erzurum 1. İdare Mahkemesi verdiği kararda sağlık teknikerinin 2001 yılında mezun olduğu Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sağlık Programları bölümü Sağlık Teknikerliği Ön lisans programının adının YÖK kararı ile Sağlık memurluğu olarak değiştirildiği belirtildi. Her iki programda okutulan tüm derslerin ve bu derslere ait kredi miktarlarının aynı olduğuna vurgu yapıldı.

 

 

Kararda bu nedenle YÖK kararı ile Sağlık memurluğu programı olarak adını değiştiren program ile isim değişikliğinden önce okutulan sağlık teknikerliği bölümünün aynı programlar olduğu belirtilerek sağlık teknikerinin sağlık memurluğu bölümü mezunu olarak hemşirelik lisans tamamlama programından faydalandırılması gerektiğine hükmedildi. Erzurum Atatürk Üniversitesinin sağlık teknikerinin lisans tamamlama hakkından yararlanmak için yaptığı başvuruyu reddetme işlemini iptal etti.

 

 

Kararla ilgili bir değerlendirme yapan Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci tüm sağlık çalışanlarına lisans tamamlama verilmesini istediklerini kaydetti. Bu konuda çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Kahveci "Lisans tamamlama hakkının tüm sağlık çalışanlarının kapsaması için mücadelemizi sürdürüyoruz. Lisans tamamlamayı hak etmesine rağmen bu talepleri kabul edilmeyen çalışanları da hukuk yoluyla lisans tamamlamayı kazandırıyoruz" dedi.

Yazdır Paylaş

Bu haberin tüm hakları Parlar Ldt.Şti'ye aittir''www.saglikpersonelininsesi.com''biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

Diğer Haberler

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-mail adresinizi giriniz:

İl ve Halk Sağlığı Müdürlükleri Birleşmeli mi?
EVET
HAYIR
KESİNLİKLE BİRLEŞMELİ
FİKRİM YOK

Yandex.Metrica