Radyoloji Ve Laboratuar Teknisyenlerine Acil Farkı Ödenecek

Bu haber SaglikPersonelininSesi.Com tarafından 01 Temmuz 2011 Cuma 14:42:56 eklenmiş ve 44297 defa okunmuştur.
Tüm Sağlık-Sen


Bekar Kamu Çalışanlarına Müjde!

Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay ERÖZGÜN "Radyoloji ve Laboratuar teknisyenlerine bazı illerde acil farkı ödenmemesi üzerine, yargı kararı ile acil farkı alacaklarını bir kere daha belirlediğini açıkladı".

 

 

 

ERÖZGÜN, Kayseri ilinde görev yapan Laboratuar Teknisyeni ve Röntgen Teknisyeninin riskli birimlerde çalışan personel için öngörülen döner sermaye katsayısından faydalanması için  Tüm Sağlık Sen  olarak açmış olduğumuz davayı kazandık bundan sonra Laboratuar ve Radyoloji teknisyenleri acil farklarını alacaklar dedi.

 

 

Süreci anlatan ERÖZGÜN, Tüm Sağlık-Sen Hukuk Müşaviri Avukat Murat ALiMCi gerekli araştırmalar yaparak üyelerimizin, hastanenin riskli birimlerinde çalıştığını belirterek, döner sermaye ek göstergesinin 2 katsayısı üzerinden ödenmesi için  idareye başvurular yapmış  ve idarenin başvurulara olumsuz cevaplar vermesi üzerine Kayseri 2.idare Mahkemesine dava açmıştır. Kayseri 2. idare Mahkemesine açılan dava üyelerimizin lehine sonuçlanmıştır dedi.

 

 

 

ERÖZGÜN, Mahkeme kararında 12.05.2006 tarihli ve 26166 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Sağlık Bakanlığına Bağlı Sağlık Kurum ve Kuruluşlarında Görevli Personele Döner Sermaye Gelirlerinden Ek Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmeliğin 5 inci maddesinin “y” bendinde “Devlet hastanelerinde özellik arz eden riskli bölümler ameliyathane, yoğun bakım, doğumhane, yeni doğan, süt çocuğu, yanık, diyaliz, acil servis-poliklinik, kapalı Psikiyatri servisleri  ve kemik iliği nakil üniteleridir” hükmü yer almaktadır.

 

 

 

Ayrıca, Mezkûr Yönetmelik ve Genelge hükümleri çerçevesinde; acil laboratuar ve röntgen birimlerinin ayrı bir birim olarak kurulmasına gerek olmadığı belirtilmiş olup ayrıca  Laboratuar ve Röntgen Teknisyeni olarak görev yapan personelin nöbet tutmak suretiyle acil servise yönelik hizmet verdikleri sürelerin 05.10.2007 tarihli ve 11971 sayılı 2007/87 nolu genelgenin 8.maddesi kapsamında hesaplanarak söz konusu sürelerdeki ek ödemenin riskli birim katsayıları üzerinde hesaplanması gerektiği belirtilmiştir. Bu nedenle Radyoloji ve Laboratuar teknisyenlerine artık acil farkı ödenecektir dedi

 

 

Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay ERÖZGÜN, sendika olarak üyelerimizin haklarını korumak için var güçleri ile çalıştıklarını belirterek, hastanelerin tüm bölümlerinin riskli birimler statüsüne alınması gerektiğini bunun için mücadele edeceklerini ve adaletsizlikleri ortadan kaldırmak için çalışacaklarını söyledi.

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Sendikalar haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
- -
İl ve Halk Sağlığı Müdürlükleri Birleşmeli mi?
EVET
HAYIR
KESİNLİKLE BİRLEŞMELİ
FİKRİM YOK
Personel Sağlık Haber | PersonelSaglik | Sağlık Personelinin Sesi Haber Platformu
© Copyright 2009 - 2014 Personel Sağlık Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen ya da tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayınlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.
PERSONEL
Türk Sağlık-sen
Sağlık Personeli
Personel Sağlık
SAĞLIK
THSK
TKHK
Sağlık-sen
SİYASET
Memurlar
Sağlık Bakanlığı
Mehmet Müezzinoğlu
KURUMSAL
Reklam
Kadromuz
Haber Gönder
LİNKLER
My Memur.Com
Memurdan Al Sat
Personel Sağlık TR
Yandex.Metrica