Hastanelere Sağlık Bakım Hizmetleri Birimi Kurulacak
112 Sağlık Personeli Mağdur Edilmemeli
Üniversiteye 4/B'li Sözleşmeli Sağlık Personel Alınacak
İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlükleri Birleştirilecek mi?
Bu haber 02 Haziran 2011, Perşembe 22:25 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kamuda taşeron çalışanlara kim sahip çıkacak?

Kamuda taşeron çalışanlara kim sahip çıkacak?
Kamu hastanelerinde taşerona bağlı çalışan bilgi işlem, temizlik.v.b işçilerin taşeron şirketlerin devre dışı bırakılarak en azından kurum ile bir sözleşme yapılamaz mı?
AKP 1.bölge millet vekili adayı A. Sinan poyraz Ankara’nın Polatlı ilçesinde seçim bürosunu ziyaret etti.

 

Ziyaret esnasında A. Sinan poyraz’a "kamu hastanelerinde taşerona bağlı çalışan  bilgi işlem, temizlik.v.b işçilerin taşeron şirketlerin devre dışı bırakılarak en azından kurum ile bir sözleşme yapılamaz mı?" sorusuna bunun çok zorlu bir süreç olduğunu bu şekilde bir çalışmanın gündemde olmadığını söyledi  eğer  sözleşme verilirse bu seferde kadro istersiniz ,kadro verilirse ben burayı beğenmedim tayin istersiniz diyerek  bu şekilde bir çalışmanın olacağını hiç zannetmiyorum  dedi.

 

 

Oysa sağlık sektöründe çalışan 116 bin çalışanın emeğine kimse sahip çıkmadığı gibi iş güvencelerinin olmayışı sömürüyü daha elverişli kılmakta. 2009 yılından beri maaşlarında artışı bir kenara bırakan işciler şu an aldıkları maaşlarının önceki yıllardan daha az olduğunu ifade ettiler.

 

haber kamu

Yazdır Paylaş

Bu haberin tüm hakları Parlar Ldt.Şti'ye aittir''www.saglikpersonelininsesi.com''biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

Diğer Haberler

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-mail adresinizi giriniz:

İl ve Halk Sağlığı Müdürlükleri Birleşmeli mi?
EVET
HAYIR
KESİNLİKLE BİRLEŞMELİ
FİKRİM YOK

Yandex.Metrica