Vekil Ebe ve Hemşirelere Kadro Verilmeli

Bu haber SaglikPersonelininSesi.Com tarafından 12 Temmuz 2011, Salı 21:29:05 eklenmiş ve 41781 defa okunmuştur.
Sağlık-Sen, 4924′lü ve 4/B’li sözleşmeli personellere kadro hakkının verilmesinden sonra Vekil ebe ve hemşirelere de kadro verilmesi için de çalışma başlattı.


Bekar Kamu Çalışanlarına Müjde!

             Sağlık-Sen, 4924′lü ve 4/B’li sözleşmeli personellere kadro hakkının verilmesinden sonra Vekil ebe ve hemşirelere de kadro verilmesi için de çalışma başlattı. Bu çalışmalar başlangıcında yaklaşık 1 ay önce yine Vekil ebe ve hemşirelerle bir toplantı düzenlenmiş, kadro hakkının verilebilmesi için çeşitli Kurumlara dilekçeler gönderilmişti.

 

Sağlık-Sen Bingöl Şube Başkanlığı Vekil Ebe ve Hemşirelerin hazır bulunduğu ve Vekil ebe ve hemşirelerin sorunlarının çözümü hususunda bir toplantı düzenledi. 40′ı aşkın vekil ebe ve hemşirenin iştirak ettiği toplantı Yaylalı Konağı’nda gerçekleşti. Yapılan toplantının ana teması Vekil Ebe ve Hemşirelere kadro verilmesi oldu.

Yapılan bu ikinci toplantıda izlenecek yolun tespiti konusunda Vekil ebe ve hemşirelere tek tek söz verildi. Genelde Vekil ebe ve hemşirelere kadro verilmesinin konuşulduğu toplantıda yer yer Vekil ebe ve hemşirelerin diğer sorunları da görüşülerek karara bağlandı.

 

Yaklaşık iki yıldır aldığımız yetki ile birlikte sorunları tek tek çözmeye başladık. 4924′lü ve 4/B’li sözleşmeli personellerin birçok sorunları vardı. Son olarak yıllardır kadro bekleyen sözleşmelilere kadro hakkı tanındı. İlimizde 90 civarında Vekil Ebe Hemşire bulunmaktadır. Bu arkadaşlarımız göreve ilk başladıklarında sendikal hakları yoktu, döner sermaye alamıyorlardı. Bunlar bir bir çözüldü ancak hala bir çok sorunları bulunmaktadır. Bu sorunların çözülmesi, çağdaş mesleki yaşam sürdürebilmeleri açısından tüm Vekil Ebe ve Hemşirelere kadro hakkı tanınmalıdır. Kadro hakkı verilerek atamaları yapılan Vekil İmamlar gibi ülkemizin sağlığı için ter döken Vekil Ebe ve Hemşirelere de kadro verilmelidir”

 

Anayasa referandumunda geçen en önemli kazanımlarından birinin de Toplu Sözleşme hakkı olduğunu, Toplu Sözleşme masasına kendilerinin oturacağını, Vekil Ebe ve Hemşirelere kadro verilmesi meselesinin burada da konuşulacağını belirten Hant, Vekil ebe ve hemşirelerin kadroya alınması için yoğun bir şekilde çalışacaklarını dile getirdi. (Ali Yıldırım-İLKHA)

ETİKETLER : Vekil Ebe vekil Hemşire Kadro Verilmeli
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Sendikalar haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
- -
İl ve Halk Sağlığı Müdürlükleri Birleşmeli mi?
EVET
HAYIR
KESİNLİKLE BİRLEŞMELİ
FİKRİM YOK
Personel Sağlık Haber | PersonelSaglik | Sağlık Personelinin Sesi Haber Platformu
© Copyright 2009 - 2014 Personel Sağlık Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen ya da tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayınlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.
PERSONEL
Türk Sağlık-sen
Sağlık Personeli
Personel Sağlık
SAĞLIK
THSK
TKHK
Sağlık-sen
SİYASET
Memurlar
Sağlık Bakanlığı
Mehmet Müezzinoğlu
KURUMSAL
Reklam
Kadromuz
Haber Gönder
LİNKLER
My Memur.Com
Memurdan Al Sat
Personel Sağlık TR
Yandex.Metrica