Hastanelere Sağlık Bakım Hizmetleri Birimi Kurulacak
112 Sağlık Personeli Mağdur Edilmemeli
Üniversiteye 4/B'li Sözleşmeli Sağlık Personel Alınacak
İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlükleri Birleştirilecek mi?
Bu haber 12 Temmuz 2011, Salı 21:29 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vekil Ebe ve Hemşirelere Kadro Verilmeli

Vekil Ebe ve Hemşirelere Kadro Verilmeli
Sağlık-Sen, 4924′lü ve 4/B’li sözleşmeli personellere kadro hakkının verilmesinden sonra Vekil ebe ve hemşirelere de kadro verilmesi için de çalışma başlattı.
             Sağlık-Sen, 4924′lü ve 4/B’li sözleşmeli personellere kadro hakkının verilmesinden sonra Vekil ebe ve hemşirelere de kadro verilmesi için de çalışma başlattı. Bu çalışmalar başlangıcında yaklaşık 1 ay önce yine Vekil ebe ve hemşirelerle bir toplantı düzenlenmiş, kadro hakkının verilebilmesi için çeşitli Kurumlara dilekçeler gönderilmişti.

 

Sağlık-Sen Bingöl Şube Başkanlığı Vekil Ebe ve Hemşirelerin hazır bulunduğu ve Vekil ebe ve hemşirelerin sorunlarının çözümü hususunda bir toplantı düzenledi. 40′ı aşkın vekil ebe ve hemşirenin iştirak ettiği toplantı Yaylalı Konağı’nda gerçekleşti. Yapılan toplantının ana teması Vekil Ebe ve Hemşirelere kadro verilmesi oldu.

Yapılan bu ikinci toplantıda izlenecek yolun tespiti konusunda Vekil ebe ve hemşirelere tek tek söz verildi. Genelde Vekil ebe ve hemşirelere kadro verilmesinin konuşulduğu toplantıda yer yer Vekil ebe ve hemşirelerin diğer sorunları da görüşülerek karara bağlandı.

 

Yaklaşık iki yıldır aldığımız yetki ile birlikte sorunları tek tek çözmeye başladık. 4924′lü ve 4/B’li sözleşmeli personellerin birçok sorunları vardı. Son olarak yıllardır kadro bekleyen sözleşmelilere kadro hakkı tanındı. İlimizde 90 civarında Vekil Ebe Hemşire bulunmaktadır. Bu arkadaşlarımız göreve ilk başladıklarında sendikal hakları yoktu, döner sermaye alamıyorlardı. Bunlar bir bir çözüldü ancak hala bir çok sorunları bulunmaktadır. Bu sorunların çözülmesi, çağdaş mesleki yaşam sürdürebilmeleri açısından tüm Vekil Ebe ve Hemşirelere kadro hakkı tanınmalıdır. Kadro hakkı verilerek atamaları yapılan Vekil İmamlar gibi ülkemizin sağlığı için ter döken Vekil Ebe ve Hemşirelere de kadro verilmelidir”

 

Anayasa referandumunda geçen en önemli kazanımlarından birinin de Toplu Sözleşme hakkı olduğunu, Toplu Sözleşme masasına kendilerinin oturacağını, Vekil Ebe ve Hemşirelere kadro verilmesi meselesinin burada da konuşulacağını belirten Hant, Vekil ebe ve hemşirelerin kadroya alınması için yoğun bir şekilde çalışacaklarını dile getirdi. (Ali Yıldırım-İLKHA)

Yazdır Paylaş

Bu haberin tüm hakları Parlar Ldt.Şti'ye aittir''www.saglikpersonelininsesi.com''biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

Diğer Haberler

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-mail adresinizi giriniz:

İl ve Halk Sağlığı Müdürlükleri Birleşmeli mi?
EVET
HAYIR
KESİNLİKLE BİRLEŞMELİ
FİKRİM YOK

Yandex.Metrica