Sağlık personeline üst öğrenim sayılan bölümler
Sağlık Bakanlığı'ndan Torba Yasa Genelgesi
Hastanelere Sağlık Bakım Hizmetleri Birimi Kurulacak
112 Sağlık Personeli Mağdur Edilmemeli
Bu haber 28 Temmuz 2011, Perşembe 00:35 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sağlık Bakanlığı İnternet Randevu Sistemini Başlattı.

Sağlık Bakanlığı İnternet Randevu Sistemini Başlattı.
Sağlık Bakanlığı ,sistemin daha etkin ve hızlı olması için internetten randevu sistemi başlattı.
Sağlık Bakanlığı ülke genelindeki tüm Devlet Hastanelerinde telefonla randevulu sisteme geçti.Bakanlık,sistemin daha etkin ve hızlı olması için internetten randevu sistemi başlattı.

 

Sağlık hizmetlerinin daha etkin ve hızlı verilebilmesi için Sağlık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan projede, 182 Numaralı Merkezi Hastane Randevulu Sistemini (MHRS) arayan vatandaşlar muayene olmak istedikleri hekimden uygun saatte randevu alabilecekler. Ayrıca ülke genelinde 81 il içerisinde şu anda sadece Muğla’da telefonla randevulu sistem işlemlerinin internet üzerinden de gerçekleştirilebileceği açıklandı.

 

Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nin Kayseri ve Erzurum’da pilot iller olarak uygulandığını daha sonra ülke genelinde uygulamasına geçildiğini, 26 Temmuz’dan itibaren de Muğla’da uygulanmaya başlandığını ifade eden Muğla Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Fahri Tuna,

 

“Sağlık Bakanlığımız tarafından uygulamaya konulan MHRS muayene olacak hastalarımız için büyük bir kolaylık getirdi. Bakanlık tarafından 22 Şubat 2010 tarihinde Kayseri ve Erzurum’da pilot iller olarak uygulamaya konulan proje daha sonra ülke genelinde uygulamaya başladı. Muğla olarak Merkezi Hastane Randevu Sistemi’ne 26 Temmuz’da geçtik. Artık hastaneye gelecek vatandaşlarımız 182 Numaralı telefonu aradıklarında karşılarına çıkacak olan görevliden T.C Numaralarını vererek, gitmek istedikleri hastanedeki hekimi seçecek ve uygun olan saat için randevu alabilecekler. Randevu alan vatandaşımız muayene için kendisine verilen saatten yarım saat önce hastanede bulunarak randevu saatinde hekime muayene olabilecek. Sistemin tam olarak uygulanmasına kadar randevular sadece sabah yapılacak. Öğleden sonraları ise fiş alan hastalar ile kontrol için gelen vatandaşlar hekimlerle görüşecek. Randevu sistemi 24 saat boyunca hizmet verecek” dedi.

 

İNTERNETLE RANDEVU TÜRKİYE’DE BİR TEK MUĞLA’DA

 

Muğla’da internet üzerinden muayene sırası almaya gösterilen ilgi sonrası yeni projede internet üzerinden randevu almak için tek uygulamanın ülke genelinde sadece Muğla’da uygulandığını ifade eden Başhekim Tuna, “Bakanlığımız tarafından daha önce internet üzerinden muayene sırası almak için başlatılan uygulama Muğla’da büyük ilgi gördü. İnternet üzerinden ülke genelinde en çok işlem Muğla’da gerçekleştirildiği için bakanlığımız telefonla randevu sisteminde bir tek Muğla’da internet hizmetinin verilmesini uygun buldu. Muğlalılar ‘www.mugladh.com’ internet adresinden randevulu sisteme başvurabilirler” diye konuştu.

Yazdır Paylaş

Bu haberin tüm hakları Parlar Ldt.Şti'ye aittir''www.saglikpersonelininsesi.com''biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

Diğer Haberler

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-mail adresinizi giriniz:

İl ve Halk Sağlığı Müdürlükleri Birleşmeli mi?
EVET
HAYIR
KESİNLİKLE BİRLEŞMELİ
FİKRİM YOK

Yandex.Metrica