Diyaliz Resertifikasyon (Sertifika Yenileme) Sınavı Yapılacak

Bu haber SaglikPersonelininSesi.Com tarafından 08 Eylül 2011, Perşembe 23:35:11 eklenmiş ve 42828 defa okunmuştur.
Sağlık Bakanlığı Organ Nakli ve Diyaliz Hizmetleri Daire Başkanlığı (Diyaliz Eğitimi ve Sertifikasyon Şube Müdürlüğü) Diyaliz Resertifikasyon (Sertifika Yenileme) Sınavı Yapılacak


Bekar Kamu Çalışanlarına Müjde!

Sağlık Bakanlığı Organ Nakli ve Diyaliz Hizmetleri Daire Başkanlığı (Diyaliz Eğitimi ve Sertifikasyon Şube Müdürlüğü) Diyaliz Resertifikasyon (Sertifika Yenileme) Sınavı Yapılacak. Ocak 2012’de yapılması planlanan sınav hakkında Tedavi hizmetleri Genel Müdürü Prof.Dr.İrfanŞENCAN imzalı duyuru yayınlamıştır.

T.C.

SAĞLIK BAKANLIĞI

Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü

 

Sayı : B.10.0.THG.0.14.00.01-

Konu :Resertifikasyon Sınavı

...................VALİLİĞİ

(İl Sağlık Müdürlüğüne)

Bilindiği üzere Diyaliz Merkezleri Hakkında Yönetmelik 18.06.2010 tarih ve 27615 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Söz konusu Yönetmelikte diyaliz sertifikalarının geçerlilik süresinin 7 (yedi) yıl olduğu ve sertifika sahiplerinin bu sürenin sonunda resertifikasyon değerlendirmesine tabi tutulacağı belirtilmektedir. 2012 Yılı Ocak ayında yapılması planlanan sınava;

01.07.2004 -31.12.2004 tarihleri arasında sınava girerek sertifika almaya hak kazananlar, 01.01.2004 - 30.06.2004 tarihleri arasında sınava girerek sertifika almaya hak kazanan personelden 2011 Temmuz ayında yapılan sınavlarda başarısız olanlar, 01.01.2004 - 30.06.2004 tarihleri arasında sınava girerek sertifika almaya hak kazanan personelden 2011 Temmuz ayında yapılan sınava başvuru yapamayanlar katılacaktır.

Bu kapsamda; ilinizden resertifikasyon sınavına katılacakların, Yönetmelik eki (Ek-12) nde yer alan "Resertifikasyon Başvuru Formu" ile birlikte kimlik fotokopisi, sertifika örneği, ikametgah belgesi ile birlikte ikamet ettiği ildeki Sağlık Müdürlüğüne 28/10/2011 tarihine kadar müracaat etmeleri ve müracaatı uygun bulunan personelin isim listesinin ekte bir örneği gönderilen "Resertifikasyon Sınavına Katılacak Personel Listesi Formu" na uygun olarak doldurularak 18/11/2011 tarihine kadar Bakanlığımıza gönderilmesi gerekmektedir.

Sınava girecek personelin sınava gireceği diyaliz eğitim merkezi ve sınav tarihi ile daha sonraki yapılacak resertifikasyon sınavına ilişkin bilgiler www.saglik.gov.tr. adresinde ayrıca duyurulacaktır.

01.01.2004 tarihi öncesinde sertifika alan ve yapılan üç resertifikasyon sınavına katılan ancak başarısız olanlar ile başvuru yapmayan veya katılmayan personelin sertifikaları Diyaliz Merkezleri Hakkında Yönetmeliğin 41. Maddesi gereğince hükümsüz sayılacak ve Bakanlığımız internet sitesinde duyurulacaktır.

Müracaatlarda eksik bilgi ve belgesi olanların başvurularının alınmaması ve başvuru belgelerinin daha sonraki işlemlere esas olmak üzere Müdürlüğünüzde muhafaza edilmesi konularına özen gösterilmesi ve sınav duyurusunun iliniz genelindeki kamu ve özel kuruluşlarına tebliğ edilmesi hususlarında; Gereğini bilgilerinize rica ederim.

Prof.Dr.İrfan ŞENCAN

Bakan a.

Genel Müdür V.

DAĞITIM Gereği : 81 İl Sağlık Müdürlüğü

ETİKETLER : Diyaliz Resertifikasyon Sertifika Yenileme Sınavı Yapılacak
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Sağlık Bakanlığı haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
- -
İl ve Halk Sağlığı Müdürlükleri Birleşmeli mi?
EVET
HAYIR
KESİNLİKLE BİRLEŞMELİ
FİKRİM YOK
Personel Sağlık Haber | PersonelSaglik | Sağlık Personelinin Sesi Haber Platformu
© Copyright 2009 - 2014 Personel Sağlık Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen ya da tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayınlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.
PERSONEL
Türk Sağlık-sen
Sağlık Personeli
Personel Sağlık
SAĞLIK
THSK
TKHK
Sağlık-sen
SİYASET
Memurlar
Sağlık Bakanlığı
Mehmet Müezzinoğlu
KURUMSAL
Reklam
Kadromuz
Haber Gönder
LİNKLER
My Memur.Com
Memurdan Al Sat
Personel Sağlık TR
Yandex.Metrica