Kurban Bayramında Hava Durumu

Bu haber SaglikPersonelininSesi.Com tarafından 04 Kasım 2011, Cuma 02:03:53 eklenmiş ve 41306 defa okunmuştur.
Türkiye, pazar günü başlayacak 4 günlük Kurban Bayramı’nı güneşli ve sıcak bir havada geçirecek.


Bekar Kamu Çalışanlarına Müjde!

Türkiye, pazar günü başlayacak 4 günlük Kurban Bayramı’nı güneşli ve sıcak bir havada geçirecek.

 

Yurt genelinde hava yarın da soğuk olacak. Niğde, Malatya, Erzurum, Van ve Artvin'e kadar olan kesimde yağmur ve kar yağışları görülecek.

 

Batıda ısınma arefe günü başlıyor. Kurban Bayramı'nda sıcaklığın en fazla artacağı bölgeler, Marmara ve Ege olacak. Sıcaklıkta bugüne göre 5-6 derece daha yükselme olacak. Marmara 18-21 dereceye çıkarken, Ege kıyılarında 24 dereceler ölçülecek.

 

Kayseri ve Sivas'tan başlayarak Amasya, Ordu, Trabzon ve Doğu Anadolu genelinde ise fazla yükselme olmayacak. Bu bölgelerde hava açsa bile soğuk olacak.İstanbul'da yarın güneş çıkmaya başlıyor. Kentte sıcaklık 15 derece. İstanbul bayram ılık geçirecek. Arefe günü hava güneşli 17 derece. Bayramın 1. günü sabah sis oluşabilir, öğle ise güneşli olacak. Hava 19-20 derece. Bayramın 2. günü poyraz sertleşecek, sıcaklık 18-19 derece. İstanbul'da önümüzdeki bir hafta boyunca yağış olasılığı görülmüyor.

 

Ankara, yarın parçalı bulutlu olacak. Sıcaklık 12 derece. Bayramda güneşli havanın görüleceği başkent, ilk iki sabahı sisli geçirecek. Sıcaklık 16-17 dereceye çıkacak.

 

İzmir, bayramı en sıcak geçirecek illerden. 22-24 derece sıcaklık olacak. Bayramın 2. günü rüzgar sert esecek.

 

BÖLGE BÖLGE DURUM

Marmara Bölgesi’nde yarın güneş bulutlar arasından görülmeye başlıyor. Ancak hava yine serin. Arefe günü dahil tüm bayram güneşli ve ılık bir havada geçecek. Sadece bayramın ilk günü sis oluşabilir, ikinci günü ise rüzgar sertleşecek.

 

İç Anadolu Bölgesi’nde yarın soğuk bir hava hüküm sürecek. Sivas, Kayseri ve Niğde arasında sulu kar ve kar yağışı devam edecek. Bayramda hava açıyor. Eskişehir-Konya arası ısınacak ancak Sivas tarafı soğuk kalacak.

 

Ege Bölgesi, bayramı en sıcak ve güneşli geçirecek bölge olacak. Rüzgar, 3 gün hafif esecek, sıcaklık kıyılarda 25 dereceye yaklaşacak. Ege denizinde su sıcaklığı 18-20 derece.

 

Akdeniz Bölgesi’nde Antalya, yarın parçalı bulutlu olacak. Bayramda hava güneşli ve 25 derece olacak. Kahramanmaraş, Hatay ve Güneydoğu boyunca ise yine yarın sağanak yağmur var, yüksek kesimlerde sulu kar da görülebilir. Cumartesi hava bu bölgelerde de da hava açacak

 

Doğu Anadolu’da iki gün boyunca Erzurum, Van ve Hakkari boyunca sulu kar ve zaman zaman kar yağacak. Malatya yağmurlu olacak. Van bu gece 0, yarın ise 9 derece. Bayramda hava açıyor, ancak soğuk olacak. Ayaz ve buzlanma da var.

 

Karadeniz Bölgesi’nde yağmur yarın Samsun çevresinde hafifleyecek. Rize ve Artvin'de ise kuvvetli. Gümüşhane ve yaylalara kar da yağacak. Bayramda Bolu ve Zonguldak çevresi ısınırken; Trabzon ve Rize çevresi ise soğuk olacak.

NTV

ETİKETLER : hava durumu
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
- -
İl ve Halk Sağlığı Müdürlükleri Birleşmeli mi?
EVET
HAYIR
KESİNLİKLE BİRLEŞMELİ
FİKRİM YOK
Personel Sağlık Haber | PersonelSaglik | Sağlık Personelinin Sesi Haber Platformu
© Copyright 2009 - 2014 Personel Sağlık Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen ya da tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayınlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.
PERSONEL
Türk Sağlık-sen
Sağlık Personeli
Personel Sağlık
SAĞLIK
THSK
TKHK
Sağlık-sen
SİYASET
Memurlar
Sağlık Bakanlığı
Mehmet Müezzinoğlu
KURUMSAL
Reklam
Kadromuz
Haber Gönder
LİNKLER
My Memur.Com
Memurdan Al Sat
Personel Sağlık TR
Yandex.Metrica