Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Sertifika Eğitimi Programı Yapılacak

Bu haber SaglikPersonelininSesi.Com tarafından 13 Aralık 2011, Salı 19:07:51 eklenmiş ve 43507 defa okunmuştur.
Sağlık Bakanlığı, 2012 yılı 1. Dönem Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Sertifika Eğitimi Programı düzenlenecektir.


Bekar Kamu Çalışanlarına Müjde!

Sağlık Bakanlığı, 2012 yılı 1. Dönem Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Sertifika Eğitimi Programı 02-27 Ocak 2012 tarihleri arasında yapılacaktır.

 

T.C.

SAĞLIK BAKANLIĞI

Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü 

Sayı : B.10.0.THG.0.12.00.02-774/03/00-

Konu : Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Eğitimi

 

…….. İL VALİLİĞİNE

(İl Sağlık Müdürlüğü)

Yataklı tedavi kurumlarında, sağlık hizmetleri ile ilişkili olarak gelişen enfeksiyon hastalıklarının önlenmesi ve kontrol altına alınması amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında 02 -27 Ocak 2012 tarihleri arasında enfeksiyon kontrol hemşireliği eğitimi düzenlenecektir.

02 -27 Ocak 2012 tarihinde gerçekleştirilecek olan eğitim için;

—İlinizde bulunan tüm yataklı tedavi kurumlarına (kamu, özel, üniversite, askeri) gerekli duyurunun yapılması,

—Eğitime katılmak isteyenlerce doldurulan başvuru formlarının Müdürlüğünüzce Enfeksiyon Kontrol Hemşirelerinin Eğitimine ve Sertifikalandırmalarına Dair Tebliğ hükümleri ve yazımız ekinde yer alan eğitime ilişkin esaslar doğrultusunda değerlendirilerek uygun olan başvuruların ÇKYS ekranına işlenmesi,

—İlinizden yapılan başvuruların, Müdürlüğünüzce doldurulacak ÇKYS ekranı 13-26 Aralık 2011 tarihleri arasında açılacak olup daha sonra ekrana ulaşılamayacağından bu tarihler arasında eklenmesi gerekmektedir.

Başvuru formları Müdürlüğünüzce muhafaza edilecek olup, Müdürlüğünüzce değerlendirmeye alınmayan şahsi başvurular kabul edilmeyecektir.

Bilgilerinizi ve gereğini arz/rica ederim.

Uzm. Dr. Orhan KOÇ

Bakan a.

Genel Müdür Yardımcısı V.

EKLER:

1.Başvuruların Değerlendirilmesine İlişkin Esaslar

2.Başvuru Formu

Gereği: 81 İl Valiliğine                                        Bilgi: Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanlığına

 

T.C.

SAĞLIK BAKANLIĞI

TEDAVİ HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Hizmet İçi Eğitim Şubesi

SAĞLIK MÜDÜRLÜKLERİNCE DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR:

1.            Kursa yataklı tedavi kurumlarında görev yapan hemşire, sağlık memuru (toplum sağlığı bölümü) ve hemşirelik yetkisi almış ebeler (ebelerin hemşirelik yetkisi alıp almadıkları il müdürlüklerince incelenerek formda belirtilecektir.) katılabilmektedir.

2.            Sözleşmeli personelin (4924) yılda bir aydan fazla eğitime katılmaması ile ilgili denetim, personelin kurumu ve ilgili sağlık müdürlüğü tarafından yapılacaktır.

3.            4/B sözleşmeli personelin Bakanlığımızca düzenlenen sertifikalı eğitim programlarına en fazla bir defa 3 (üç) ayı geçmemek üzere katılması ile ilgili denetim, personelin kurumu ve ilgili sağlık müdürlüğü tarafından yapılacaktır.

4.            Ağız ve diş sağlığı merkezleri ile entegre ilçe hastanelerinde görev yapanların eğitim için yaptıkları başvurular kabul edilmeyecektir.

5.            Aynı kurumdan birden fazla eğitim başvurusu kabul edilmeyecektir.

6.            Yataklı Tedavi Kurumları Enfeksiyon Kontrol Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılması na Dair Yönetmelikte:

Yıllık ortalama yatak doluluk oranı dikkate alınarak her yüz elli dolu yatak için bir enfeksiyon kontrol hemşiresi görevlendirmiş olması gerekmekte olup, yatak sayına uygun sayıda sertifikalı/eğitime katılmış personeli bulunan kurumların başvuruları kabul edilmeyecektir.

7.            Sertifikalı enfeksiyon kontrol hemşiresi bulunmayan kurumların başvuruları önceliklidir.

8.            Eğitime, lisans mezunlarına öncelik verilmek üzere; temel bilgisayar kullanım bilgisine sahip, meslekte en az üç yıl hizmeti bulunan, enfeksiyon kontrol hemşiresi olarak görevlendirilmiş ve/veya görev yapacakları kurumları tarafından belgelenen kursiyerler katılabilir.

9.            Kurs başvurusunda bulunan kursiyerlerin başvuru formları il müdürlüklerince değerlendirilecektir.

10.          Kurumun hizmetini aksatmayacak şekilde il içi planlamanın yapılması, gereksiz başvuruların engellenmesi, uygun başvuruların değerlendirilerek her bir dönem için kaç personelin eğitime gönderilebileceğinin belirlenmesi ve eğitim başvurularının ÇKYS ekranına kaydedilmesi il müdürlüklerince yapılacaktır.

11.          Başvuru Formları Sağlık Müdürlükleri tarafından muhafaza edilecektir. Sağlık Müdürlüğünce doldurulacak ÇKYS ekranı 13-26 Aralık 2011 tarihleri arasında açılacak olup daha sonra ekrana ulaşılamayacaktır.

12.          Bakanlığa gönderilen başvurular eğitim merkezlerinin kontenjanı ve kursiyerlerin tercihleri doğrultusunda değerlendirilerek uygun kursiyerler için Makam onayı alınacaktır. Makam onayı alınan kursiyerlerin kursu iptal edilmez. Kursiyerin kursa katılmasının mümkün olmadığı olağan dışı durumlarda mazeretinin değerlendirilerek, valilik görüşü ile beraber gönderilmesi gerekmektedir.

13.          ÇKYS işlemleri ekte yer alan bilgiler doğrultusunda doldurulabilir.

Başvuru formu için TIKLAYINIZ.

ETİKETLER : Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Sertifika Eğitimi Programı Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Sertifika Eğitimi Programı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Sağlık Bakanlığı haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
- -
İl ve Halk Sağlığı Müdürlükleri Birleşmeli mi?
EVET
HAYIR
KESİNLİKLE BİRLEŞMELİ
FİKRİM YOK
Personel Sağlık Haber | PersonelSaglik | Sağlık Personelinin Sesi Haber Platformu
© Copyright 2009 - 2014 Personel Sağlık Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen ya da tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayınlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.
PERSONEL
Türk Sağlık-sen
Sağlık Personeli
Personel Sağlık
SAĞLIK
THSK
TKHK
Sağlık-sen
SİYASET
Memurlar
Sağlık Bakanlığı
Mehmet Müezzinoğlu
KURUMSAL
Reklam
Kadromuz
Haber Gönder
LİNKLER
My Memur.Com
Memurdan Al Sat
Personel Sağlık TR
Yandex.Metrica