Sağlık personeline üst öğrenim sayılan bölümler
Sağlık Bakanlığı'ndan Torba Yasa Genelgesi
Hastanelere Sağlık Bakım Hizmetleri Birimi Kurulacak
112 Sağlık Personeli Mağdur Edilmemeli
Bu haber 21 Aralık 2011, Çarşamba 01:19 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kamuda Görevli Hizmetliler Memur Yapılmalı

Kamuda Görevli Hizmetliler Memur Yapılmalı
Kamuda görevli hizmetlilerin düşük kadroyla ve az ücretle çalıştıkları için büyük bir mağduriyet yaşıyorlar,en kısa sürede memur kadrosuna geçirilmelidir.
Türkiye Kamu-Sen'e bağlı Türk Sağlık Sen Nevşehir Şube Başkanı Turgay Çetin, kamuda görevli hizmetlilerin memur yapılmasını önerdi.

 

Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Turgay Çetin, kamuda görevli hizmetlilerin düşük kadroyla ve az ücretle çalıştıkları için büyük bir mağduriyet yaşadıklarını söyledi. Hizmetlilerin kamuda memurların görevleri arasında sayılan işlerde çalıştırıldıklarını belirten Çetin, hizmetlilerin yaptıkları işin karşılığını talep ettiklerini ve onları memur kadrosuna atamanın her şeyden önce bir hakkın teslim edilmesi olacağını ifade etti. Çetin, "Hizmetlinin görev tanımında yer alan temizlik ve benzeri işler bugün bütün kamuda taşeron firma elemanlarına yaptırılmaktadır. Sağlık Bakanlığı'na bağlı tüm kurum ve kuruluşlarda 120 bin taşeron firma elemanı görev yapıyor. 23 Bin 963 hizmetli var. Rakamlardan da anlaşılacağı gibi artık hizmetlilerin yerlerini taşeron firma çalışanları almıştır. Kamuya hizmetli alımı da yapılmıyor. Hizmetli kadrosunu kamudan kaldırmak adeta bir zaruret haline gelmiştir.Ayrıca üniversite mezunu olup da hizmetli kadrosunda görev yapmak zorunda olan kamu çalışanları var. Bu insanların da aldıkları eğitime göre kamuda değerlendirilmeleri ve buna uygun kadrolarda istihdamları daha doğru olur. Ayrıca kamuda bazı kurumlar hizmetlileri memur kadrosuna alarak hizmetli kavramını kurumlarında ortadan kaldırmışlardır. Tüm kamuda bunun hayata geçmesini bekliyoruz." dedi.

 

Sağlık Bakanlığı'nda 23 bin 963 hizmetli kadrosunda görev yapan çalışanın bulunduğunu ifade eden Şube Başkanı Turgay Çetin, hizmetlilerin mağduriyetlerinin son bulmasını, hak ettikleri işlerinin karşılığı olan unvana kavuşmak istediklerini vurguladı. Çetin, "Bakanlık bu feryadı duymalıdır, çalışanların taleplerini kulak vermelidir. Yeni memur kadrosu mu açarlar ya da emekli olarak boşaltılan kadrolara mı hizmetlilere verirler. Ama bu konuda artık harekete geçmelidirler. Adaletsizlik son bulmalı, memur kadrosu bekleyen hizmetliler sevindirilmelidir. " diye konuştu.

Yazdır Paylaş

Bu haberin tüm hakları Parlar Ldt.Şti'ye aittir''www.saglikpersonelininsesi.com''biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

Diğer Haberler

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-mail adresinizi giriniz:

İl ve Halk Sağlığı Müdürlükleri Birleşmeli mi?
EVET
HAYIR
KESİNLİKLE BİRLEŞMELİ
FİKRİM YOK

Yandex.Metrica