Kamuda Görevli Hizmetliler Memur Yapılmalı

Bu haber SaglikPersonelininSesi.Com tarafından 21 Aralık 2011, Çarşamba 01:19:45 eklenmiş ve 41334 defa okunmuştur.
Kamuda görevli hizmetlilerin düşük kadroyla ve az ücretle çalıştıkları için büyük bir mağduriyet yaşıyorlar,en kısa sürede memur kadrosuna geçirilmelidir.


Bekar Kamu Çalışanlarına Müjde!

Türkiye Kamu-Sen'e bağlı Türk Sağlık Sen Nevşehir Şube Başkanı Turgay Çetin, kamuda görevli hizmetlilerin memur yapılmasını önerdi.

 

Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Turgay Çetin, kamuda görevli hizmetlilerin düşük kadroyla ve az ücretle çalıştıkları için büyük bir mağduriyet yaşadıklarını söyledi. Hizmetlilerin kamuda memurların görevleri arasında sayılan işlerde çalıştırıldıklarını belirten Çetin, hizmetlilerin yaptıkları işin karşılığını talep ettiklerini ve onları memur kadrosuna atamanın her şeyden önce bir hakkın teslim edilmesi olacağını ifade etti. Çetin, "Hizmetlinin görev tanımında yer alan temizlik ve benzeri işler bugün bütün kamuda taşeron firma elemanlarına yaptırılmaktadır. Sağlık Bakanlığı'na bağlı tüm kurum ve kuruluşlarda 120 bin taşeron firma elemanı görev yapıyor. 23 Bin 963 hizmetli var. Rakamlardan da anlaşılacağı gibi artık hizmetlilerin yerlerini taşeron firma çalışanları almıştır. Kamuya hizmetli alımı da yapılmıyor. Hizmetli kadrosunu kamudan kaldırmak adeta bir zaruret haline gelmiştir.Ayrıca üniversite mezunu olup da hizmetli kadrosunda görev yapmak zorunda olan kamu çalışanları var. Bu insanların da aldıkları eğitime göre kamuda değerlendirilmeleri ve buna uygun kadrolarda istihdamları daha doğru olur. Ayrıca kamuda bazı kurumlar hizmetlileri memur kadrosuna alarak hizmetli kavramını kurumlarında ortadan kaldırmışlardır. Tüm kamuda bunun hayata geçmesini bekliyoruz." dedi.

 

Sağlık Bakanlığı'nda 23 bin 963 hizmetli kadrosunda görev yapan çalışanın bulunduğunu ifade eden Şube Başkanı Turgay Çetin, hizmetlilerin mağduriyetlerinin son bulmasını, hak ettikleri işlerinin karşılığı olan unvana kavuşmak istediklerini vurguladı. Çetin, "Bakanlık bu feryadı duymalıdır, çalışanların taleplerini kulak vermelidir. Yeni memur kadrosu mu açarlar ya da emekli olarak boşaltılan kadrolara mı hizmetlilere verirler. Ama bu konuda artık harekete geçmelidirler. Adaletsizlik son bulmalı, memur kadrosu bekleyen hizmetliler sevindirilmelidir. " diye konuştu.

ETİKETLER : Kamuda Görevli Hizmetliler Memur Yapılmalı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Sendikalar haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
- -
İl ve Halk Sağlığı Müdürlükleri Birleşmeli mi?
EVET
HAYIR
KESİNLİKLE BİRLEŞMELİ
FİKRİM YOK
Personel Sağlık Haber | PersonelSaglik | Sağlık Personelinin Sesi Haber Platformu
© Copyright 2009 - 2014 Personel Sağlık Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen ya da tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayınlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.
PERSONEL
Türk Sağlık-sen
Sağlık Personeli
Personel Sağlık
SAĞLIK
THSK
TKHK
Sağlık-sen
SİYASET
Memurlar
Sağlık Bakanlığı
Mehmet Müezzinoğlu
KURUMSAL
Reklam
Kadromuz
Haber Gönder
LİNKLER
My Memur.Com
Memurdan Al Sat
Personel Sağlık TR
Yandex.Metrica