Kamu görevlisi olmayan Aile Sağlığı Elemanı alımı yapılacaktır

Bu haber SaglikPersonelininSesi.Com tarafından 02 Şubat 2012, Perşembe 10:42:42 eklenmiş ve 43563 defa okunmuştur.
Aile Hekimliği Uygulamasında Kamu Görevlisi Olmayan Ebe, Hemşire, Sağlık Memuru Ve Acil Tıp Teknisyenleri Aile Sağlığı Elemanı Olarak İstihdam Edilecektir.


Bekar Kamu Çalışanlarına Müjde!

Çanakkale İli Aile Hekimliği Uygulamasında Kamu Görevlisi Olmayan Ebe, Hemşire, Sağlık Memuru Ve Acil Tıp Teknisyenleri Aile Sağlığı Elemanı Olarak İstihdam Edilecektir.

 

Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 01/07/2011 tarih ve 22100 sayılı yazıları doğrultusunda 5258sayılı Kanun ve bu Kanuna istinaden yayınlanan Yönetmelikler çerçevesinde Çanakkale İlinde istifa nedeniyle boşalan Gökçeada Aile Sağlığı Merkezi 17 10 002 Nolu Aile Hekimliği Birimi ve Biga İlçesi Balıklıçeşme Aile Sağlığı Merkezi 17 04 017 Nolu Aile Hekimliği Birimi'ne kamu personeli olmayan, Türkiye’de mesleğini icra etmeye yetkili orta öğretim veya yükseköğretim kurumlarının ebe, hemşire, acil tıp teknisyeni, sağlık memuru bölümlerinden mezun olan Aile sağlığı elemanı olarak çalışmak üzere başvuruda bulunan sağlık personelinin başvuru kabulü ve istihdamı yapılacaktır.

 

KAMU GÖREVLİSİ OLMAYAN EBE, HEMŞİRE, SAĞLIK MEMURU VE ACİL TIP

TEKNİSYENLERİNİN AİLE SAĞLIĞI ELEMANI MÜRACAAT İLANI

İlimizde Aile Sağlığı Elemanı bulunmayan Aile Hekimliği Birimi’nin ihtiyaç durumları göz önünde bulundurularak 5258 sayılı Aile Hekimliği Uygulaması Hakkında Kanunun 3. Maddesi hükmüne göre kamu görevlisi olmayan ebe, hemşire, sağlık memuru (toplum sağlığı),ve acil tıp teknisyenlerinin sözleşmeli aile sağlığı elemanı olarak istihdam edilecektir.

1. Türkiye’de mesleğini icra etmeye yetkili ve ortaöğrenim veya yüksek öğrenim

kurumlarının ebelik, hemşirelik, sağlık memuru (toplum sağlığı) ve acil tıp teknisyenliği bölümlerinden mezun olanlar başvurabilecektir.

2. Vekil ebe, hemşire, sağlık memuru (toplum sağlığı) olarak çalışan kişiler de başvuru yapabilecektir.

3. Başvuru için ilimizde ikamet şartı aranmayacak, ülke genelinden başvuru alınacaktır.

4. Başvuru tarihi itibariyle altı ay öncesine kadar kamu görevlisi olanlar (657 sayılı Kanun

4/A, 4/B, 4924 sayılı Kanun, 399 sayılı KHK, 5393 sayılı Kanunun 49 uncu maddesine göre çalışanlar vb.) başvuru yapamayacaktır.

5. Başvuru bir dosya ile doğrudan aile sağlığı elemanı olarak sözleşme yapılacak kişi

tarafından Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü Esenler Mah.Kocatepe Sok.No:1 adresindeki Evrak Kayıt Biriminden giriş yapılarak,Cevatpaşa Mah.Ziveriye Sok.No:20/3 adresindeki Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü Ek binasındaki Aile ve Toplum Sağlığı Şube Müdürlüğü’ne  yapılacaktır. 3. Şahıs ve Posta veya diğer yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

6. Başvuru dosyasında eksiklik bulunmadığı tespit edildikten sonra kişi, çalışacağı sözleşmeli aile hekimi ile birlikte Cevatpaşa Mah.Ziveriye Sok.No:20/3 adresindeki Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü Ek binasındaki Aile ve Toplum Sağlığı Şube Müdürlüğü’nde aile sağlığı elemanı sözleşmesi imzalayacaktır.

7. Her başvuru dosyasına Müdürlüğümüzden resmi evrak numarası verilecek olup pozisyon sayısından fazla başvuru bulunduğu takdirde evrak giriş numarasına göre işlem yapılacaktır. Başvuru dosyasının eksik olması veya gerçeğe aykırı beyan yapıldığının tespiti halinde başvuru yapılmamış sayılacak, sözleşme yapılmışsa feshedilecektir.

 

Başvuru dosyasında kişiye ait istenen belgeler aşağıdadır:

•TC Kimlik Numarası bulunan geçerli bir kimlik belgesinin onaylı fotokopisi,

•Sağlık Bakanlığınca tescil edilmiş diplomanın noter onaylı sureti,

•İlgili makamlarca verilmiş adli sicil ve sabıka kaydını gösterir belge (Arşiv kaydı ve sicil kaydı şeklinde detaylı olmalıdır. Adli sicil kaydı mevcut ise konu ile ilgili detaylı bilgi evrakta olmalıdır.),

•Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmadığına ilişkin sağlık raporu,

•Aile sağlığı elemanı olarak sözleşme imzalamak istediğine ve başvuru tarihi itibariyle

6 ay öncesine kadar kamu görevlisi olarak çalışmadığına dair imzalı dilekçesi(EK:2),

•4 adet vesikalık fotoğraf,

•İlimizde görev yapmakta olan sözleşmeli bir aile hekimince imzalanmış, kişi ile çalışmak istediğini açıkça beyan eden imzalı dilekçe (EK:1 dilekçe örneği.) yer alacaktır.

ÇANAKKALE İLİ KAMU DIŞI ALINACAK ASE BOŞ POZİSYONLARI

 

ASM ADI

AHB KODU

AH ADI SOYADI

ASM ADRES

TELEFON NO

GÖKÇEADA ASM

17 10 002

DR.RAHMİ ÇEŞME

FATİH MH.İNÖNÜ CD./GÖKÇEADA

0 286 887 46 63

BALIKLIÇEŞME ASM

17 04 017

DR.MUSTAFA CEM KORKUT

BALIKLIÇEŞME BELDESİ/BİGA

0 286 324 38 78

ETİKETLER : Kamu Görevlisi Olmayan Ebe Hemşire Sağlık Memuru Acil Tıp Teknisyeni Aile Sağlığı Elemanı ATT devlet memuru olmayan kamu personeli olamayan
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Sağlık Bakanlığı haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
- -
İl ve Halk Sağlığı Müdürlükleri Birleşmeli mi?
EVET
HAYIR
KESİNLİKLE BİRLEŞMELİ
FİKRİM YOK
Personel Sağlık Haber | PersonelSaglik | Sağlık Personelinin Sesi Haber Platformu
© Copyright 2009 - 2014 Personel Sağlık Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen ya da tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayınlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.
PERSONEL
Türk Sağlık-sen
Sağlık Personeli
Personel Sağlık
SAĞLIK
THSK
TKHK
Sağlık-sen
SİYASET
Memurlar
Sağlık Bakanlığı
Mehmet Müezzinoğlu
KURUMSAL
Reklam
Kadromuz
Haber Gönder
LİNKLER
My Memur.Com
Memurdan Al Sat
Personel Sağlık TR
Yandex.Metrica