Bu Hastanede Bir Ayda 3 Sağlık Personeli Darp Edildi

Bu haber SaglikPersonelininSesi.Com tarafından 06 Şubat 2012, Pazartesi 14:43:44 eklenmiş ve 4855 defa okunmuştur.
Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’nde son bir ay içerisinde üç sağlık çalışanı görevi başında darp edildi.


Bekar Kamu Çalışanlarına Müjde!

 

Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’nde son bir ay içerisinde üç sağlık çalışanı görevi başında darp edildi.

 

Sağlık Sen İzmir Şubesi Teşkilatlandırma Sekreteri Salim Kaya, İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’nde son bir ay içerisinde üç sağlık çalışanının görevi başında darp edildiğini belirterek, hastane yöneticilerini önlem alınması çağrısında bulundu.

 

Kaya, “Hastane acilinde uygulanan  triyaj  (acil hastanın sınıflandırılması) sisteminde sıkıntılar var. Hemşireler daracık bir alanda bu işlemi yapıyor.  Bu yüzden hasta yakını ve hemşire karşı karşıya geliyor” dedi.

 

 

“SAĞLIK BAKANLIĞI’NIN SÖYLEMLERİ SALDIRILARI ARTIRIYOR”

İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’nde çalışan hemşire Yasemin Sarı, iki gün önce görevdeyken hasta yakınları tarafından darp edildi.  Sağlık Sen İzmir Şubesi yöneticileri dün hastane acil servisi önünde gerçekleştirdikleri basın toplantısında olayı kınarken, hastane yöneticilerini de önlem almaya çağırdı. Darp edilen hemşire Sarı’nın da katıldığı basın açıklamasını okuyan Salim Kaya, “Sağlık Bakanlığı’nın, devlet memurlarının gözden çıkarma politikalara ve sadece hasta merkezli söylemleri neticesinde, kamu görevlilerine yapılan saldırılar her gün artmaktadır.  Bu yüzden hemen hemen her gün bir sağlık çalışanı şiddete, saldırıya ve hakarete maruz kalmaktadır” dedi.

 

 

ARTIK YETER!

Şiddetin asıl sorumlularının Sağlık Bakanlığı olduğunu savunan Kaya, “Buradan yetkililere sesleniyorum. Ülkemizin en ücra köşelerinde her türlü meşakkat, çile ve hayati tehlikeye rağmen, sizler adına hizmet sunan, sağlık çalışanını onure etmemiz gerekirken, ne acıdır ki şamar oğlanına çevirdiniz. Bilinmelidir ki bıçak kemiğe dayandı. Artık yeter. Hastanın yanında olduğunuz kadar biraz  da çalışanın yanında olun.  Sayın Bakan, ‘sağlıkta çok mesafe kat ettik, sağlıkta dönüşüm projesinin çok kısa sürede hallettik’ diye övünebiliyorsa, unutmasın ki, bunu kendi başına değil, sağlık çalışanları ile başarmıştır” diye konuştu.

ETİKETLER : Sağlık Personeli Darp Sağlık çalışanı Darp
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Sendikalar haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
- -
İl ve Halk Sağlığı Müdürlükleri Birleşmeli mi?
EVET
HAYIR
KESİNLİKLE BİRLEŞMELİ
FİKRİM YOK
Personel Sağlık Haber | PersonelSaglik | Sağlık Personelinin Sesi Haber Platformu
© Copyright 2009 - 2014 Personel Sağlık Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen ya da tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayınlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.
PERSONEL
Türk Sağlık-sen
Sağlık Personeli
Personel Sağlık
SAĞLIK
THSK
TKHK
Sağlık-sen
SİYASET
Memurlar
Sağlık Bakanlığı
Mehmet Müezzinoğlu
KURUMSAL
Reklam
Kadromuz
Haber Gönder
LİNKLER
My Memur.Com
Memurdan Al Sat
Personel Sağlık TR
Yandex.Metrica