Kamu Görevlisi Olmayan Ebe, Hemşire, Sağlık Memuru ve ATT Alım İlanı

Bu haber SaglikPersonelininSesi.Com tarafından 04 Mart 2012, Pazar 00:05:48 eklenmiş ve 44137 defa okunmuştur.
Aile Hekimliği Uygulamasında Kamu Görevlisi Olmayan Ebe, Hemşire, Sağlık Memuru Ve Acil Tıp Teknisyenleri Aile Sağlığı Elemanı Olarak İstihdam Edilecektir.


Bekar Kamu Çalışanlarına Müjde!

Bilecik İli Aile Hekimliği Uygulamasında Kamu Görevlisi Olmayan Ebe, Hemşire, Sağlık Memuru Ve Acil Tıp Teknisyenleri Aile Sağlığı Elemanı Olarak İstihdam Edilecektir.

 

Bilecik İli Kamu Görevlisi Olmayan Ebe, Hemşire, Sağlık Memuru Ve Acil Tıp Teknisyenlerinin Aile Sağlığı Elemanı Müracaat İlanı

Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün 01/07/2011 tarih ve 22100 sayılı yazısına istinaden, 5258 sayılı Aile Hekimliği Pilot Uygulama Hakkında Kanunun 3 üncü maddesinin ikinci fıkrasına istinaden, Maliye Bakanlığının 01/06/2011 tarih ve B.07.0.BMK.0.20/6976 sayılı yazısı doğrultusunda kamu görevlisi olmayan sözleşmeli Aile Sağlığı Elemanı olarak istihdam edilmek üzere İlimize tahsis edilen kadrodan, istifa ve sair nedenlerle boşalan ekte ismi yazılı olan 1 (Bir) Aile Hekimliği Birimine kamu personeli olmayan sözleşmeli Aile Sağlığı Elemanı alımı yapılacaktır.

Ekte yer alan tabloda bildirilen pozisyona kamu görevlisi olmayan aile sağlığı elemanı olarak çalışmak üzere başvuracak kişilerin, aşağıda yazılı usul ve esaslar çerçevesinde başvurmaları gerekecektir.

Söz konusu pozisyonlara başvuru için aranan şartlar: Kimler Başvurabilir:

1-            Söz konusu pozisyonlara;

a)            Türkiye'de mesleğini icra etmeye yetkili ve ortaöğretim veya yüksek öğretim kurumlarının ebelik, hemşirelik, sağlık memuru (toplum sağlığı), acil tıp teknisyenliği bölümlerinden mezun olanlar başvurabilecektir.

b)           Vekil ebe-hemşire- sağlık memuru (toplum sağlığı) olarak çalışan kişiler de başvuru yapabilecektir.

2-            Başvuru için ilimizde ikâmet şartı aranmayacak, ülke genelinden başvuru alınacaktır.

3-            Başvuru tarihi itibariyle altı ay öncesine kadar kamu görevlisi olanlar (657 sayılı Kanun 4/A, 4/B, 4924 sayılı Kanun, 399 sayılı KHK, 5393 sayılı Kanunun 49 uncu maddesine göre çalışanlar v.b) başvuramayacaktır.

Başvuru için gerekli belgeler - Başvuru bir dosya ile doğrudan aile sağlığı elemanı olarak sözleşme yapılacak kişi tarafından İl Sağlık Müdürlüğüne yapılacak olup posta veya diğer yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru dosyasında kişiye ait;

1-            T.C.        Kimlik Numarası bulunan geçerli bir kimlik belgesinin onaylı fotokopisi,

2-            Sağlık    Bakanlığınca tescil edilmiş diplomanın noter onaylı sureti,

3-            İlgili        makamlarca verilmiş adli sicil ve sabıka kaydını gösterir belge,

4-            Görevini              devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmadığına ilişkin sağlık raporu,

5-            Aile sağlığı elemanı olarak sözleşme imzalamak istediğine ve altı ay öncesine kadar başvuru tarihi itibariyle kamu görevlisi olarak çalışmadığına dair imzalı dilekçe ile

6-            Dört adet vesikalık fotoğraf yer alacaktır.

 

Kişiye ait bu belgelere ek olarak;

7-            İlimizde görev yapmakta olan sözleşmeli bir aile hekimince imzalanmış, kişi ile çalışmak istendiğini açıkça beyan eden imzalı dilekçe de bulunacaktır.

Belgelerin doldurulması:

Belgeler bilgisayar ortamında ve/veya okunaklı olacak şekilde büyük harflerle tükenmez veya dolma kalemle doldurulmuş olmalıdır. Formlarda eksik veya boş alan kalmamalıdır. Vesikal ık fotoğraflar arkasına isim ve soyadı yazılmış şekilde bir zarfa konularak dosyaya telli kısmına iliştirilmelidir.

Başvuru:

Müracaatta bulunacaklar istenilen belgeleri sarı renkli şeffaf kapaklı telli dosyaya yerleştirilerek (en üst kısmında EK-1 dilekçe olacak şekilde) İl Sağlık Müdürlüğü gelen evrak biriminde kayıt işlemleri yapıldıktan sonra Aile ve Toplum Sağlığı Şubesine müracaat eden kişi tarafından elden teslim edilecek olup, posta ile başvurular kabul edilmeyecek ve Usulune göre Müracaat başvurusunda bulunmayanların yerleştirme talepleri dikkate alınmayacaktır. (Müracaat için ilgili dilekçe örnekleri ve bilgiler ekte olup, eksiksiz doldurulacaktır.),

MÜRACAAT BAŞLAMA TARİHİ : 07.03.2012

MÜRACAAT BİTİŞ TARİHİ : 09.03.2012 SAAT 17.00'YE KADAR

KAMU GÖREVLİSİ OLMAYAN AİLE SAĞLIĞI PERSONELİNİN ( SAĞLIK MEMURU, EBE, HEM ŞİRE VE ACİL TIP TEKNİSYENİ ) MÜRACAAT EDECEĞİ AİLE HEKİMLİĞİ BİRİMLERİ

SIRA NO

İL ADI

İLÇE ADI

TSM ADI

ASM ADI

ASM BİRİM NO

AİLE HEKİM İ ADI SOYADI

ASM ADRESİ

ASM TELEFON NO

1

Bilecik

inhisar

İnhisar TSM

1 NO ASM

11.04.01

Dr. Selim YAVUZ

Zafer mah. Atatürk cad no:42

İnhis a r/B ileci k

0 228 371 20 20

 

ETİKETLER : Kamu Görevlisi Olmayan Ebe Hemşire Sağlık Memuru ATT
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Sağlık Bakanlığı haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
- -
İl ve Halk Sağlığı Müdürlükleri Birleşmeli mi?
EVET
HAYIR
KESİNLİKLE BİRLEŞMELİ
FİKRİM YOK
Personel Sağlık Haber | PersonelSaglik | Sağlık Personelinin Sesi Haber Platformu
© Copyright 2009 - 2014 Personel Sağlık Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen ya da tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayınlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.
PERSONEL
Türk Sağlık-sen
Sağlık Personeli
Personel Sağlık
SAĞLIK
THSK
TKHK
Sağlık-sen
SİYASET
Memurlar
Sağlık Bakanlığı
Mehmet Müezzinoğlu
KURUMSAL
Reklam
Kadromuz
Haber Gönder
LİNKLER
My Memur.Com
Memurdan Al Sat
Personel Sağlık TR
Yandex.Metrica