Hastanelere Sağlık Bakım Hizmetleri Birimi Kurulacak
112 Sağlık Personeli Mağdur Edilmemeli
Üniversiteye 4/B'li Sözleşmeli Sağlık Personel Alınacak
İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlükleri Birleştirilecek mi?
Bu haber 22 Mart 2012, Perşembe 23:22 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fiili Hizmet Zammı Alamayan Röntgen Personeli İçin Başvuru

Fiili Hizmet Zammı Alamayan Röntgen Personeli İçin Başvuru
Röntgen personelinin fiili hizmet ve şua izinlerini kullanmalarında yaşanan sıkıntıların önüne geçmek adına bu birimlerin açılmasına onay ATOM Enerjisi Kurumuna konuyla ilgili bir başvuru yapılarak görüş istendi.
Sağlık Bakanlığı'na bağlı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinde görev yapan röntgen personelinin fiili hizmet ve şua izinlerini kullanmalarında yaşanan sıkıntıların önüne geçmek adına bu birimlerin açılmasına onay ATOM Enerjisi Kurumuna konuyla ilgili bir başvuru yapılarak görüş istendi.

Söz konusu başvuruda benzer cihaz ve uygulamalarla çalışan devlet hastaneleri ve diğer sağlık kurumları personelinin fiili hizmet süresi zammından faydalanmalarına rağmen Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinde çalışan personelin bu haktan faydalandırılmadığı belirtildi.

 

Başvuruda Atom Enerjisi Kurumunun söz konusu sağlık noktalarındaki bahsi geçen ve ilgili cihazları gerek teknik yönden gerek dozimetre yönünden gerekse Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri haricindeki sağlık kurum ve kuruluşlarındaki cihazlar ve kullanımlarının farkı yönünden incelemesi ve görüş bildirmesi neticesinde iş bu sorunun çözüleceğine dikkat çekildi.

 

Başvuruda Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinde çalışan röntgen personelinin ve bu durumdan etkilenen diğer personelin fiili hizmet süresi zammından faydalanması amacıyla, iş bu merkezlerdeki cihazların teknik açıdan çalışanlara fiili hizmet süresi zammı hakkından faydalanmalarına yol açıp açmayacağının tespit edilmesi istendi.

 

Bu merkezlerdeki cihazlar ile diğer sağlık kurum ve kuruluşlarındaki cihazlar arasındaki varsa teknik ve kullanım farklarının ortaya konması, bu cihazların teknik aksamı ve kullanımının çalışana verdiği zarar ve dozimetresinin derecesi ve miktarı hakkındaki görüşlerinizin ve teknik bilgilerinizin Sendikamıza, Sağlık Bakanlığı'na ve Sosyal Güvenlik Kurumu'na bildirilmesi istendi.

Yazdır Paylaş

Bu haberin tüm hakları Parlar Ldt.Şti'ye aittir''www.saglikpersonelininsesi.com''biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

Diğer Haberler

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-mail adresinizi giriniz:

İl ve Halk Sağlığı Müdürlükleri Birleşmeli mi?
EVET
HAYIR
KESİNLİKLE BİRLEŞMELİ
FİKRİM YOK

Yandex.Metrica