Fiili Hizmet Zammı Alamayan Röntgen Personeli İçin Başvuru

Bu haber SaglikPersonelininSesi.Com tarafından 22 Mart 2012, Perşembe 23:22:15 eklenmiş ve 43273 defa okunmuştur.
Röntgen personelinin fiili hizmet ve şua izinlerini kullanmalarında yaşanan sıkıntıların önüne geçmek adına bu birimlerin açılmasına onay ATOM Enerjisi Kurumuna konuyla ilgili bir başvuru yapılarak görüş istendi.


Bekar Kamu Çalışanlarına Müjde!

Sağlık Bakanlığı'na bağlı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinde görev yapan röntgen personelinin fiili hizmet ve şua izinlerini kullanmalarında yaşanan sıkıntıların önüne geçmek adına bu birimlerin açılmasına onay ATOM Enerjisi Kurumuna konuyla ilgili bir başvuru yapılarak görüş istendi.

Söz konusu başvuruda benzer cihaz ve uygulamalarla çalışan devlet hastaneleri ve diğer sağlık kurumları personelinin fiili hizmet süresi zammından faydalanmalarına rağmen Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinde çalışan personelin bu haktan faydalandırılmadığı belirtildi.

 

Başvuruda Atom Enerjisi Kurumunun söz konusu sağlık noktalarındaki bahsi geçen ve ilgili cihazları gerek teknik yönden gerek dozimetre yönünden gerekse Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri haricindeki sağlık kurum ve kuruluşlarındaki cihazlar ve kullanımlarının farkı yönünden incelemesi ve görüş bildirmesi neticesinde iş bu sorunun çözüleceğine dikkat çekildi.

 

Başvuruda Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinde çalışan röntgen personelinin ve bu durumdan etkilenen diğer personelin fiili hizmet süresi zammından faydalanması amacıyla, iş bu merkezlerdeki cihazların teknik açıdan çalışanlara fiili hizmet süresi zammı hakkından faydalanmalarına yol açıp açmayacağının tespit edilmesi istendi.

 

Bu merkezlerdeki cihazlar ile diğer sağlık kurum ve kuruluşlarındaki cihazlar arasındaki varsa teknik ve kullanım farklarının ortaya konması, bu cihazların teknik aksamı ve kullanımının çalışana verdiği zarar ve dozimetresinin derecesi ve miktarı hakkındaki görüşlerinizin ve teknik bilgilerinizin Sendikamıza, Sağlık Bakanlığı'na ve Sosyal Güvenlik Kurumu'na bildirilmesi istendi.

ETİKETLER : Fiili Hizmet Zammı şua izni Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri ADSM röntgen personeli röntgen teknisyeni
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Sendikalar haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
- -
İl ve Halk Sağlığı Müdürlükleri Birleşmeli mi?
EVET
HAYIR
KESİNLİKLE BİRLEŞMELİ
FİKRİM YOK
Personel Sağlık Haber | PersonelSaglik | Sağlık Personelinin Sesi Haber Platformu
© Copyright 2009 - 2014 Personel Sağlık Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen ya da tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayınlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.
PERSONEL
Türk Sağlık-sen
Sağlık Personeli
Personel Sağlık
SAĞLIK
THSK
TKHK
Sağlık-sen
SİYASET
Memurlar
Sağlık Bakanlığı
Mehmet Müezzinoğlu
KURUMSAL
Reklam
Kadromuz
Haber Gönder
LİNKLER
My Memur.Com
Memurdan Al Sat
Personel Sağlık TR
Yandex.Metrica