Sağlık personeline üst öğrenim sayılan bölümler
Sağlık Bakanlığı'ndan Torba Yasa Genelgesi
Hastanelere Sağlık Bakım Hizmetleri Birimi Kurulacak
112 Sağlık Personeli Mağdur Edilmemeli
Bu haber 18 Nisan 2012, Çarşamba 14:52 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kadroya Geçen 4/B'lilerin Maaşları Genel Bütçeden Ödenmeli

Kadroya Geçen 4/B'lilerin Maaşları Genel Bütçeden Ödenmeli
Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

 

 

Üniversitelerde yaşanan ekonomik sıkıntıların çözümüyle ilgili girişimlerimizin anlatıldığı toplantıda konuşan Türk Sağlık sen Genel Başkan Yardımcısı İsmail Türk ; "Alınan döner sermaye ve ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması mücadelesinde eylem ve etkinliklerle gündem oluşturduk. Gerek şubelerimiz, gerekte Genel Merkezimizden katılan yöneticilerimizle birlikte yetkili olduğumuz üniversite hastanelerinde Kurum İdare Kurullarında çalışanların sıkıntılarına çözüm bulma adına sendika olarak büyük mücadele veriyoruz. Tüm üniversite hastanesi çalışanlarının hak ve menfaatlerini korumak için sendika olarak her zaman yanınızda olduk. Olmaya da devam edeceğiz" dedi.

 

Konuşmasına devam eden Türk; "Üniversite hastanelerinde ivedi olarak çözülmesi gereken konuların başında döner sermaye haksızlıklarının düzeltilmesi, 4/B'den kadroya geçen memurların maaşlarının döner sermayeden değil genel bütçeden ödenmesi, ayrıca unvan değişikliği ve görevde yükselme yapmayan üniversitelerin bir an önce sınav açmaları gerekmektedir. Personel eksikliğinden dolayı, yoğun ve fazla çalıştırılmalarının önüne geçilmesi gerekmektedir." dedi.

Yazdır Paylaş

Bu haberin tüm hakları Parlar Ldt.Şti'ye aittir''www.saglikpersonelininsesi.com''biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

ETİKETLER : 4/B döner sermaye
Diğer Haberler

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-mail adresinizi giriniz:

İl ve Halk Sağlığı Müdürlükleri Birleşmeli mi?
EVET
HAYIR
KESİNLİKLE BİRLEŞMELİ
FİKRİM YOK

Yandex.Metrica