Hastanelere Sağlık Bakım Hizmetleri Birimi Kurulacak
112 Sağlık Personeli Mağdur Edilmemeli
Üniversiteye 4/B'li Sözleşmeli Sağlık Personel Alınacak
İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlükleri Birleştirilecek mi?
Bu haber 30 Nisan 2012, Pazartesi 00:06 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sağlık Personelinin Şikayet Hattı ve İnternet Sitesi Var

Sağlık Personelinin Şikayet Hattı ve İnternet Sitesi Var
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetle ilgili anında başvurabilecekleri bir telefon hattı ve internet sitesi oluşturduklarını kaydetti.
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetle ilgili anında başvurabilecekleri bir telefon hattı ve internet sitesi oluşturduklarını kaydetti.

 

Bakan Akdağ, Kütahya temasları sırasında yaptığı açıklamada, "Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetle ilgili anında başvurulabilecek telefon hattı ve internet sitesi oluşturduk. Bunları önümüzdeki hafta kamuoyuna duyuracağız. Diyelim ki sağlık çalışanı böyle bir olay yaşadı. Hemen internette o formu doldurarak şikayette bulunabilecek. Telefonla da ilgili şikayetini gerçekleştirebilecek. Buna benzer bütün olayları kayıt altına alacağız. Bir sağlık personeline fiili bir şiddet uygulanmışsa o çalışanımızın

 

hakkını bizzat Bakanlığımızın atadığı avukat arayacak. Mağdur gidip avukat tutmayacak veya para vermeyecek. Kim bir sağlık çalışanımıza el uzatırsa bu ülkenin Bakanlığını, Başbakanlığını, Bakanlar Kurulu'nu karşısında görecek. Bu ülke insanı ile sağlık çalışanları arasında husumet yoktur. Bu hizmetleri yaptığımızda sadece bize dua etmiyorlar, sağlık personeli çalışanlarına da dua ediyor vatandaşlarımız" diye konuştu.

 

Akdağ, bir sağlık çalışanına sözlü müdahale dahi olsa anında savcılığa bildirileceğini sözlerine ekledi.

Yazdır Paylaş

Bu haberin tüm hakları Parlar Ldt.Şti'ye aittir''www.saglikpersonelininsesi.com''biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

Diğer Haberler

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-mail adresinizi giriniz:

İl ve Halk Sağlığı Müdürlükleri Birleşmeli mi?
EVET
HAYIR
KESİNLİKLE BİRLEŞMELİ
FİKRİM YOK

Yandex.Metrica