SON DAKİKA

MEMURİYET MAHALLİ DIŞINA ÇIKANLARIN KONAKLAMA BEDELİNİN NE KADARI

Bu haber 13 Şubat 2018 - 5:40 'de eklendi ve 128 views kez görüntülendi.Memuriyet mahalli dışına gönderildikleri için kendilerine gündelik ödenenlere konaklama gideri de ödeniyor.

Memuriyet mahalli dışına çeşitli sebeplerle gönderildikleri için kendilerine gündelik ödenenlerin, gittikleri yerlerde konaklama için ödedikleri ücretlerin bir kısmı veya tamamı belli süreler için kurumları tarafından karşılanıyor.
Konaklama ücretinin karşılanmasında, ilgililerin gündelik miktarına ve Harcırah Kanununun 33/b maddesinde unvanları sayılanların teftiş, denetim veya inceleme amacıyla görevlendirilme durumlarına göre farklı uygulamalar söz konusudur.


Konaklama bedeli
6245 sayılı Harcırah Kanunu, bu Kanun hükümlerine göre gündelik ödenenlere konaklama bedeli ödenmesine de hükmetmiş olması nedeniyle, ilgili mali yıl bütçe kanunlarının gündeliklere ilişkin hükümlerinde konaklama bedelinin ödenebileceği haller ve süreler belirlenmektedir.
2018 yılı için geçerli olan belirlemelere göre;
**Ülke, bölge veya il düzeyinde teftiş, denetim veya inceleme yetkisi olanların, bu kapsamda görevlendirildikleri sürelerdeki konaklama bedellerinin, bu görevleri süresince haklarında geçerli olan gündeliklerin %50 fazlasına kadar olan kısmı kurumları tarafından karşılanmaktadır.
**Yukarıda sayılanlardan teftiş, denetim veya inceleme görevi dışında bir görevle memuriyet mahalli dışına çıkanlar ile diğer memurlara ise görevlendirilmelerinin ilk 10 günü için gündeliklerinin %50 artırımlı miktarı, takip eden 80 günü için gündeliklerinin %50’si, müteakip 90 günü için ise gündeliklerinin %40’ı esas alınarak konaklama bedelleri kurumları tarafından karşılanmaktadır. Yıl içinde 180 günü açan görevlendirmeler için ise ödeme yapılmamaktadır.
2018 yılında Devlet memurlarının konaklama bedelinin kurumları tarafından karşılanacak miktarı ve süresi

Harcırah Kanununun 33/b maddesinde sayılan unvanlardaki kariyer meslek personeli (Aktüer, Denetçi, Denetmen, Kontrolör, Müfettiş ve Uzmanlar ile bunların Yardımcı ve Stajyerleri)


Konaklama Bedeli (Gecelik)


İlk 10 gün


İzleyen 80 gün


İzleyen 90 gün


İzleyen 180 gün


-Türkiye düzeyinde teftiş, denetim veya inceleme yetkisi olanlar, bu kapsamda görevlendirildiğinde 


108 TL


108 TL


108 TL


108 TL


-Bölge düzeyinde teftiş, denetim veya inceleme yetkisi olanlar, bu kapsamda görevlendirildiğinde 


92 TL


92 TL


92 TL


92 TL


-İl düzeyinde teftiş, denetim veya inceleme yetkisi olanlar, bu kapsamda görevlendirildiğinde 


75 TL


75 TL


75 TL


75 TL


Diğer memurlar ile Harcırah Kanununun 33/b maddesinde sayılanlardan teftiş, denetim veya inceleme görevi dışındaki görevlendirilenler


Konaklama Bedeli (Gecelik)


İlk 10 gün


İzleyen 80 gün


İzleyen 90 gün


İzleyen 180 gün


-Ek göstergeleri 5800(dahil)-8000 (hariç) olanlar


72 TL


24 TL


19 TL


0 TL


-Ek göstergeleri 3000 (dahil) – 5800 (hariç) olanlar


68 TL


23 TL


18 TL


0 TL


-Ek göstergesi 3000’den az olanlardan aylık kadro dereceleri 1-4 olanlar


60 TL


20 TL


16 TL


0 TL


-Ek göstergesi 3000’den az olanlardan aylık kadro dereceleri 5-15 olanlar


58 TL


19 TL


16 TL


0 TL

Düzenleyici ve denetleyici kurum memurlarının konaklama bedeli
Düzenleyici ve denetleyici kurumlar (üst kurullar) personelinden mevzuatı uyarınca inceleme, ön araştırma, denetim veya soruşturma göreviyle yetkili olanların gündelikleri, bu kapsamdaki görevlendirilmelerinde diğer kurumların teftiş, denetim veya inceleme yetkisi olan personeli gibi hesaplanmakta ve personelin bu şekilde hesaplanan gündeliklerinin 5 katına kadar olan tutardaki konaklama bedelleri de karşılanmaktadır.
Bu kurumların yukarıda sayılan personelinden inceleme, ön araştırma, denetim veya soruşturma görevi dışında bir görevle memuriyet mahalli dışına çıkanlar ile diğer memurlarının ise, müstahak oldukları gündeliklerin dört katına kadar olan tutardaki konaklama bedelleri görevlendirme süresince karşılanmaktadır.

Kaynak: memurunyeri.com(function(d, s, id) {
var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];
if (d.getElementById(id)) return;
js = d.createElement(s); js.id = id;
js.src = “//connect.facebook.net/tr_TR/all.js#xfbml=1”;
fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);
}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));(function(d, s, id) {
var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];
if (d.getElementById(id)) return;
js = d.createElement(s); js.id = id;
js.src = “//connect.facebook.net/tr_TR/sdk.js#xfbml=1&version=v2.0”;
fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);
}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

Kaynak: Haberin devamı için tıklayınız

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.