DOLAR 7,5479
EURO 8,9812
ALTIN 453,08
BIST 1.313
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 10°C
Çok Bulutlu

Memurlar Televizyon Yarışmalarına Katılabilir mi? Memurların Hediye Alma Yasağı

Memurlar Televizyon Yarışmalarına Katılabilir mi? Memurların Hediye Alma Yasağı
12.02.2020
1463
A+
A-

Bildiğiniz suretiyle Sağlık Personelinin Sesi olarak takipçilerimiz tarafınca gönderilen sorulara kanunlar doğrultusunda yanıt vermeye ve haberleştirmeye ehemmiyet veriyoruz. Gene bir takipçimiz bir yarışma programına katılmak istediğini ve eğer yarışmayı kazanırsa yarışma sonucu verilen hediyenin kamu personeli olması sebebiyle bir sakınca oluşturup oluşturmayacağı yönündedir. İsterseniz ilk olarak takipçimizin sorusunu sizlerle paylaşalım, ondan sonra cevabımızı sizler ile paylaşalım,

MEMURLAR YARIŞMADAN HEDİYE KAZANIRSA

Sizlere bir sorum olacaktı. Biz eşim ile beraber bir yarışma programına katılmak istiyoruz. Ilk olarak kamu personeli olduğum için bu yarışmaya katılmamda bir sakınca var mı? Memurlar ile ilgili bir dostum armağan kazanırsan soruşturma geçirirsin şeklinde bir şey söylemiş oldu. Bunun aslı var mı? Eğer yarışmayı kazanırsam ödül alabilir miyim? Sorumu cevaplarsanız memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

MEMUR YARIŞMAYA DA KATILABİLİR HEDİYE DE KAZANABİLİR

Memurlar 657 sayılı kanuna bakılırsa, direkt yada aracı kullanarak armağan alamazlar ve çıkar sağlayamazlar. Bu mevzu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 29. Maddesinde net olarak açıklığa kavuşturulmuştur. Armağan alma, çıkar sağlama yasağı başlıklı ilgili madde şu şekildedir.

Armağan alma, çıkar sağlama yasağı:

Madde 29 – Devlet memurlarının direkt doğruya yada aracı eliyle armağan istemeleri ve görevleri esnasında olmasa dahi…

Haberin devamı için tıklayınız

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.