DOLAR 5,9410
EURO 6,5490
ALTIN 300,1
BIST 122.142
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 6°C
Parçalı Bulutlu

Sağlık Personeli Sağlık Mazeretine Bağlı Yer Değişikliğine Kimler Başvurabilir? Personel Sağlık

Sağlık Personeli Sağlık Mazeretine Bağlı Yer Değişikliğine Kimler Başvurabilir? Personel Sağlık
05.01.2020
166
A+
A-

Sağlık mazeretine bağlı yer değişikliği tüm memurlar için geçerli bir atama sebebidir. Sağlık Bakanlığı çalışanı ise bu yer değişiklik yapma talebini Sağlık Bakanlığı Atama Ve Yer Değişiklik yapma Yönetmeliği’nin 19.maddesine göre gerçekleştirebilmektedir. İlgili yönetmeliğin 18. Maddesi mazerete dayanan atamaların hangisi bulunduğunu açıklamaktadır.18. madde belirtilen mazeretlerin belgelendirmesi ve personelin talep etmesi doğrultusunda hizmet bölgelerindeki yada hizmet gruplarındaki mecburi emek verme süreleri tamamlanmadan yer değişiklik yapma suretiyle ataması gerçekleştirileceği belirtilmektedir. 19. Maddede ise, Mazeret dayanan atamalardan kabul edilen sağlık mazeretine bağlı yer değişikliği açıklanmaktadır.

SAĞLIK DURUMU TAYİNİ BAŞVURUSU

Sağlık Çalışanı, Sağlık Mazeretine Bağlı Yer Değişikliği başvurusunu kendisinin, eşinin, annesinin, babasının yada vasi atama edilmiş olduğu kardeşinin hastalığının vazife yapmış olduğu yerde yada vazife yerinin değişmemesi durumunda tehlikeye girmesi durumunda müracaat yapabilmektedir. Lakin yukarıda belirttiğimiz kişilerin sağlıklarının tehlikeye girmesi durumunun Üniversiteler yada Bakanlık eğitim ve araştırma hastaneleri tarafınca raporlandırılması gerekmektedir.

Raporlandırma şu demek oluyor ki belgelendirme yapıldıktan sonrasında sağlık mazereti değerlendirme komisyonu tarafınca, tedavinin yapılabileceği bir sağlık kurum yada kuruluşunun bulunmuş olduğu yada…

Haberin devamı için tıklayınız

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yandex.Metrica