Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 23°C
Az Bulutlu

KPSS 2019/7 8.845 Kişilik Personel Alımı Branş Bazında Kadro Dağılım

12.12.2019
2283
A+
A-

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TAŞRA TEŞKİLATI HİZMET BİRİMLERİNDE İSTİHDAM EDİLMEK ÜZERE SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ ALIM İLANI

taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilmek suretiyle Kamu Personel Seçme Imtihanı (KPSS) sonucuna bakılırsa ÖSYM tarafınca yapılacak merkezi yerleştirme ile ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde toplam 8.845 sözleşmeli sağlık çalışanı alınacaktır.

Sözleşmeli sağlık çalışanı pozisyonlarının unvan/branş ve tahsil düzeylerine bakılırsa dağılımı ekte gösterilmiştir.

Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli sağlık çalışanı pozisyonlarının bulunmuş olduğu KPSS-2019/7 Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin web sitesi üstünden yayınlanacaktır.

 

Tercih işlemlerinde lisans düzeyindeki pozisyonlar için 2018-KPSS Lisans, ön lisans ve ortaöğretim düzeyindeki pozisyonlar için 2018-KPSS Ortaöğretim ve 2018-KPSS Ön Lisans imtihan neticeleri kullanılacaktır.

Adaylar tercihlerini, 13– 19 Aralık 2019 tarihleri içinde tercih kılavuzunda belirtilen kurallara bakılırsa ÖSYM’nin web sitesi üstünden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabilecektir.

ÖSYM’ye yada Bakanlığına posta kanalıyla gönderilen yada elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.

  #   Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ve Fizikçisi pozisyonlarında tercih yapmak isteyen ve ilgili alanlarda lisansüstü (SADECE YÜKSEK LİSANS VEYA DOKTORA PROGRAMLARINDA) tahsil görmüş adayların, 17 Aralık 2019 Salı günü saat 17.00’ye kadar Mülga Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına şahsen müracaat yapmaları gerekmektedir.

Şahsen müracaat işlemini gerçekleştiremeyecek…

Haberin devamı için tıklayınız

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.